Facebook

Přihlášení

12. ARENA TEAM X CUP 16.6.2007

Tuto sobotu se již po 12 konal turnaj, který má za úkol poskytnout možnost nováčkům vyzkošet si jak to chodí mezi 16 provazy. Zápasy byli vypsány v disciplínách light, full, kick a premiérově i ve stylu orientál. Celý turnaj měl 60 zápasů a trval zhruba 9 hodin. Chtěl bych opravdu poděkovat všem, kteří se zasloužili o jeho hladký průběh, vysokou sportovní úroveň a také skvělou atmosféru, na kterou jsme v brněnském hotelu ARDEA již řekl bych zvyklí. Za ARENU tentokrát velice úspěšně bojovali „lightaři“ Honza Straka, který získal 3.místo a Martin Prášek, který kategorii -71kg při svém prémiérovém startu v ringu vyhrál!! Pro zkušenosti si tentokrát přišli naši junioři Simon Kopřiva a Wilda Bod, kteří určitě zabodují příště!!

Ve fullu jsme měli taky několik zástupců..V prvním Areňáckém duelu se sřetli Tomáš Vyvadil a David Volánek. Bohužel v tomto zápase došlo k jednému vážnějšímu zranění, kdy po Davidově perfektně provedené otočce praskal Tomova lícní kost a musel být převezen do nemocnice. Celá tato -81 skončila opět Areňáckým duelem mezi Davidem a úplným nováčkem Janem Pavlovcem. Tento zápas patřil atmosférou mezi jeden z nejlepších fightú dne a zlatý pohár si odnesl domů tentoktát Honza. David potom vyhrál disciplínu orientál. Jedinou AKB zástupkyní v ženských disciplínách byla Gábina Kremerová, která také svoji disciplínu dokázala vyhrát!!

Nejobsazenější disciplínou turnaje byl lowkick mužů -71, kde jsme měli také 2 zástupce. Honza „strejda Bob“ Doležal, který i přes výškovou nevýhodu předvedl výborný výkon a určitě nezklamal, tak i Petr „luční koník“ Vyskočil, který i přes nepříznivý los dokázal celou kategorii s přehledem vyhrát, ve finále dokonce K.O. v prvním kole a k zlatému poháru z kicku pak přidal ještě i ocenění za nejlepšího fightera celého turnaje.

Třešničkou na dortu a opravdovou ozdobou již 12. ročníku byl závěrečný gala fight mezi trojnásobným mistrem evropy a dvojnásobným mistrem světa Lukášem „vlkem“ Wolfem a jeho věčným sokem a odvěkým kamarádem Anatolijem „Toljou“ Hunanyanem- mistrem Arménie. Byl to jejich již 9 zápas a Lukáš měl tentokrát co oplácet, protože Tolja byl letošním jediným přemožitelem v kickboxerských disciplínách. Tentokrát si to rozdali v disciplíně orientál. A myslím, že nebudu přehánět, když řeknu, že jejich zápasy jsou opravdovou ozdobou každého turnaje či gala večera a i ten dnešní v posledním kole zvedl všechny diváky ze sedadel!! Zápas, jako již po několikáté skončil nejtěsnějším výsledkem 2:1 na body. Tím šťastnějším byl tentokrát Lukáš a ujal se opět vedení ve vzájemných zápasech a to v poměru 5:4..

Co na závěr? Snad jen, pozvánka na další akci na konci roku. Jestli se vám v Brně líbilo zase přijeďte!!