Facebook

Přihlášení

Arena Team X Brno si přivezla z Athén dvě zlata

Nedávno přiletěla z řeckých Athén česká výprava kickboxerů – Arena Team X Brno, vedená Milošem Šnédarem a reprezentovaná hned dvěma členy tohoto družstva, kteří vybojovali historický úspěch. Lukáš „Vlk“ Wolf se stal po netradičně čtyřkolové bitvě mistrem světa v kickboxu full contactu (ve váze 75 kg), když postupně zdolal Stojanova z Moldávie, Astona Briana z Anglie a Rusa Alexeje Shakovského

.

Aby toho nebylo málo, přidala druhý světový titul pro brněnský tým Iva Hanzlová (a nebylo to poprvé) v kickboxu light contactu (váhová kategorie 50 kilogramů). Na cestě do finále zvládla favorizovanou Rusku a v samotném boji o zlato netradičně soupeřku z jihu Afriky.

mistři

„Náš oddíl vznikl před deseti lety a soustřeďujeme se na kickbox light contact, full-contact, low kick, čínský box a fightersing jiu-jitsu. Letos máme největší počet zájemců, za rok je to kolem dvě stě sedmdesáti a věkové složení je od dvanácti do čtyřiceti let,“ říká Miloš Šnédar. Oddíl získal dosud pětadvacet titulů mistra republiky, dva mistra starého kontinentu a tři mistra světa. Lukáš Wolf je studentem Vysoké školy Masarykovy univerzity, obor čeština – tělocvik. A před mistrovstvím světa se stihl ještě stát evropským šampionem. Ovšem každý turnaj je jiný. „Fascinují ho zbraně, zejména meče, tak zvané katany. Boj s ruským soupeřem, jenž patří mezi úzkou špičku na světě, pro něj nezačal nejlépe. Prohrané první kolo postupně vyrovnával v následujícím a ve třetím. Na řadu tak přišlo prodloužení, se kterým jsem se ve finále světového šampionátu setkal vůbec poprvé,“ přiznává Šnédar. Také Iva Hanzlová, jež se bojovému mění věnuje pět let, měla velmi našlapanou kategorii. Při light contactu nejde o plnokontaktní formu tohoto sportu, je určeno většinou jen dívkám. Jde o technický sport, kde nejsou dovoleny tvrdé údery. Za úspěchy stojí pořádná dřina: pětkrát týdně trénink – zahřátí, protažení, nácvik technik, sparingu, fyzické přípravy, posilování, rehabilitace (sauna). Při těchto bojových uměních trpí především prsty, kotníky. „Jde o náročný sport, dochází k úbytku hmotnosti, formování těla i ducha. Letos byla Arena Team X Brno pověřena uskutečněním Moravského poháru, jednoho z klíčových turnajů pro získání reprezentačního trička. V prosinci potom pravidelně pořádáme Arena cup, turnaj určený pro začátečníky,“ uzavírá Miloš Šnédar.

bedna

Zdroj: Petr Podroužek

Share this

TOP NEWS

---

ME muaythai

Největší akce muaythai v České republice 2018

---

 

Tréninky ARENA FIGHT CLUB BRNO

V týdnu 5.5.-13.5.2018

SK. A,B

PONDĚLÍ 18.00 - ČTVRTEK 18.00

 SK. C

PONDĚLÍ 19.00 - ČTVRTEK 19.00

DĚTI - pouze ČTVTEK 17:00


---------

STÁLÝ NÁBOR

2018

 

ÚTERÝ, ČTVRTEK

v 19.00

nábor 2017

LERK BRNO,

 ROKYTOVA  1, 3.patro

---

SKUPINA JUNIOR

KIDS KICKBOX THAIBOX

(děti 5-10 let úterý - čtvrtek od 17:00 )

---

 

 

new gym

new gym lerk

mapka k gymu 

14079807_642518262565544_5477528536831348077_n

(trolejbus 25,26,27, autobus 99 mají zástavku Akátky přímo u gymu, u gymu je i spousta parkovacích míst)

 

 

---

   „Úspěch není klíčem ke štěstí. Štěstí je klíčem k úspěchu. Když milujete to, co děláte, budete úspěšní.“

Albert Schweitzer

Oficiální partneři klubu

 

E-finance_logo

logo ekoprodukt-fitness