Facebook

Přihlášení

Arena Team X Brno si přivezla z Athén dvě zlata

Nedávno přiletěla z řeckých Athén česká výprava kickboxerů – Arena Team X Brno, vedená Milošem Šnédarem a reprezentovaná hned dvěma členy tohoto družstva, kteří vybojovali historický úspěch. Lukáš „Vlk“ Wolf se stal po netradičně čtyřkolové bitvě mistrem světa v kickboxu full contactu (ve váze 75 kg), když postupně zdolal Stojanova z Moldávie, Astona Briana z Anglie a Rusa Alexeje Shakovského

.

Aby toho nebylo málo, přidala druhý světový titul pro brněnský tým Iva Hanzlová (a nebylo to poprvé) v kickboxu light contactu (váhová kategorie 50 kilogramů). Na cestě do finále zvládla favorizovanou Rusku a v samotném boji o zlato netradičně soupeřku z jihu Afriky.

mistři

„Náš oddíl vznikl před deseti lety a soustřeďujeme se na kickbox light contact, full-contact, low kick, čínský box a fightersing jiu-jitsu. Letos máme největší počet zájemců, za rok je to kolem dvě stě sedmdesáti a věkové složení je od dvanácti do čtyřiceti let,“ říká Miloš Šnédar. Oddíl získal dosud pětadvacet titulů mistra republiky, dva mistra starého kontinentu a tři mistra světa. Lukáš Wolf je studentem Vysoké školy Masarykovy univerzity, obor čeština – tělocvik. A před mistrovstvím světa se stihl ještě stát evropským šampionem. Ovšem každý turnaj je jiný. „Fascinují ho zbraně, zejména meče, tak zvané katany. Boj s ruským soupeřem, jenž patří mezi úzkou špičku na světě, pro něj nezačal nejlépe. Prohrané první kolo postupně vyrovnával v následujícím a ve třetím. Na řadu tak přišlo prodloužení, se kterým jsem se ve finále světového šampionátu setkal vůbec poprvé,“ přiznává Šnédar. Také Iva Hanzlová, jež se bojovému mění věnuje pět let, měla velmi našlapanou kategorii. Při light contactu nejde o plnokontaktní formu tohoto sportu, je určeno většinou jen dívkám. Jde o technický sport, kde nejsou dovoleny tvrdé údery. Za úspěchy stojí pořádná dřina: pětkrát týdně trénink – zahřátí, protažení, nácvik technik, sparingu, fyzické přípravy, posilování, rehabilitace (sauna). Při těchto bojových uměních trpí především prsty, kotníky. „Jde o náročný sport, dochází k úbytku hmotnosti, formování těla i ducha. Letos byla Arena Team X Brno pověřena uskutečněním Moravského poháru, jednoho z klíčových turnajů pro získání reprezentačního trička. V prosinci potom pravidelně pořádáme Arena cup, turnaj určený pro začátečníky,“ uzavírá Miloš Šnédar.

bedna

Zdroj: Petr Podroužek

Share this

TOP NEWS

 KICKBOX-THAIBOX-MUAYTHAI

PRAŽÁKOVA 10

17:00 JUNIOŘI

18:00 ZAČÁTEČNÍCI + NÁBOR

19:00 POKROČILÝ + ZÁVODNÍCI

---

NÁBOR BORN TO FIGHT 2021

Brno , Pražákova 10

(vchod je přes firmu EKOLUBE  ve dvoře)

                                                  nábor 2021 banner

od 5.1.2021

každé úterý a čtvrtek  v 18:00

---

SKUPINA JUNIOR

(děti 7-12 let)

KIDS NÁBOR stc CENTRUM
 každé úterý, čtvrtek v 17:00

     ---

 Arena sponzor poster 2019

---

Veškeré info s vámi rádi probereme na diskuzním foru:

https://www.facebook.com/ArenaKickboxBrno/inbox

---

OD 20.1.2020 PŘIJÍMÁME I MULTISPORT KARTY!!!

multisport karta

TĚŠÍME SE NA NOVÁČKY CO SI RÁDI ZKUSÍ NĚCO NEOBVYKLÉHO

---

 ROBIN ŠMÍD

MISTR EVROPY 

20181005_231214

42319361_2102790409754556_775824046032945152_o

FB_IMG_1535602944040

WKF 2018

---

   „Úspěch není klíčem ke štěstí. Štěstí je klíčem k úspěchu. Když milujete to, co děláte, budete úspěšní.“

Albert Schweitzer

Oficiální partneři klubu

 

E-finance_logo

DragonCloud (1)STC Brno.v2gunhayashi-logo-02logomanual direct signs (1)models

 

logo ekoprodukt-fitness

lemur_logo_K

Logo-smal-2l