Facebook

Přihlášení

Čínský box? Je to krvavý, ale rytířský sport

04.01.2006 07:27 - B r n o - Mohl by si připadat jako zneuznaný génius. Zatímco doma Lukáše Wolfa nikdo nepozná, v opačném koutě planety, ve Vietnamu, vyvolávala jeho osoba pozdvižení všude, kde se ukázal. "Lidé mě vítali jako hrdinu. Taxikáři se mnou chodili do obchodů, aby ukázali ostatním, že právě oni mě vozí," vzpomíná Wolf na prosincové zážitky.

Co že to učinilo z nenápadného chlapíka idol davů? Maličkost sportovní souprava s nápisem "wushu" na zádech. Právě v tomhle bojovém sportu Wolf reprezentoval Českou republiku na mistrovství světa ve Vietnamu.

V tvrdé konkurenci asijských bojovníků si vedl obstojně - skončil devátý. "V Asii je wushu oblíbené, zápasy přenášela živě televize," žasl nad popularitou sportu, který se nesmělými krůčky snaží prosadit také v Česku. Zde se ovšem exotické umění nazývá čínský box. "Tenhle název táhne lidi. Jsou zvědaví, co to vlastně je," vypráví Miloš Šnédar, Wolfův trenér z týmu Arena Team X Brno. Co se tedy skrývá za tajemným označením? "Hodně náročné a komplexní umění, které spojuje prvky kickboxu a dalších bojových sportů," přibližuje Wolf. "A také sport, který má nakročeno na olympiádu," doplňuje Šnédar. Narozdíl od podobných bojových odvětví totiž arénu pro čínský box netvoří ring, nýbrž podium, na němž se válečníci musí udržet.

To jej činí spolu s ojedinělou technikou výjimečným a odlišuje jej od příbuzných odvětví. "Kromě kopů a úderů na všechna pásma jsou povoleny také hody. Je to trošku krvavej sport," usmívá seWolf.

Krvavý, ovšem ne brutální. "Po zápase je člověk oteklej, ale dá se to přežít," vykládá český šampion. "Proč to vlastně dělám? Přemýšlel jsem nad tím celkem dlouho. Asi je to v tom, že máme rytířskou krev. Aby člověk mohl překonat soupeře, tak musí překonat nejdřív sám sebe," tvrdí Wolf.

Sám nikdy nebyl rváč, ale v patnácti se přihlásil do Areny Brno na kickbox. "Vůbec jsem to nechápal," vzpomíná jeho trenér. "Běhal dlouhé tratě, ale když přišlo na boj, byl nejslabší. Ale hnala ho touha něco dokázat."

Lukáši Wolfovi to netrvalo dlouho. Po čtyřech letech byl doma kickboxerským šampionem a když se před dvěma roky poprvé konalo mistrovství republiky v čínském boxu, neváhal se přihlásit. "Chtěl jsem to zkusit. A hned jsem vyhrál," líčí dvaadvacetiletý student. Nezvyklý sport nabízí velké možnosti tomu, kdo jej zvládne. "A naučí člověka bojovat. I v běžném životě," říká Wolf.

MF DNES Robin Krutil
Share this

TOP NEWS

 KICKBOX-THAIBOX-MUAYTHAI

PRAŽÁKOVA 10

17:00 JUNIOŘI

18:00 ZAČÁTEČNÍCI + NÁBOR

19:00 POKROČILÝ + ZÁVODNÍCI

---

NÁBOR BORN TO FIGHT 2021

Brno , Pražákova 10

(vchod je přes firmu EKOLUBE  ve dvoře)

                                                  nábor 2021 banner

od 5.1.2021

každé úterý a čtvrtek  v 18:00

---

SKUPINA JUNIOR

(děti 7-12 let)

KIDS NÁBOR stc CENTRUM
 každé úterý, čtvrtek v 17:00

     ---

 Arena sponzor poster 2019

---

Veškeré info s vámi rádi probereme na diskuzním foru:

https://www.facebook.com/ArenaKickboxBrno/inbox

---

OD 20.1.2020 PŘIJÍMÁME I MULTISPORT KARTY!!!

multisport karta

TĚŠÍME SE NA NOVÁČKY CO SI RÁDI ZKUSÍ NĚCO NEOBVYKLÉHO

---

 ROBIN ŠMÍD

MISTR EVROPY 

20181005_231214

42319361_2102790409754556_775824046032945152_o

FB_IMG_1535602944040

WKF 2018

---

   „Úspěch není klíčem ke štěstí. Štěstí je klíčem k úspěchu. Když milujete to, co děláte, budete úspěšní.“

Albert Schweitzer

Oficiální partneři klubu

 

E-finance_logo

DragonCloud (1)STC Brno.v2gunhayashi-logo-02logomanual direct signs (1)models

 

logo ekoprodukt-fitness

lemur_logo_K

Logo-smal-2l