Facebook

User login

Arena Team X Brno si přivezla z Athén dvě zlata

Nedávno přiletěla z řeckých Athén česká výprava kickboxerů – Arena Team X Brno, vedená Milošem Šnédarem a reprezentovaná hned dvěma členy tohoto družstva, kteří vybojovali historický úspěch. Lukáš „Vlk“ Wolf se stal po netradičně čtyřkolové bitvě mistrem světa v kickboxu full contactu (ve váze 75 kg), když postupně zdolal Stojanova z Moldávie, Astona Briana z Anglie a Rusa Alexeje Shakovského

.

Aby toho nebylo málo, přidala druhý světový titul pro brněnský tým Iva Hanzlová (a nebylo to poprvé) v kickboxu light contactu (váhová kategorie 50 kilogramů). Na cestě do finále zvládla favorizovanou Rusku a v samotném boji o zlato netradičně soupeřku z jihu Afriky.

mistři

„Náš oddíl vznikl před deseti lety a soustřeďujeme se na kickbox light contact, full-contact, low kick, čínský box a fightersing jiu-jitsu. Letos máme největší počet zájemců, za rok je to kolem dvě stě sedmdesáti a věkové složení je od dvanácti do čtyřiceti let,“ říká Miloš Šnédar. Oddíl získal dosud pětadvacet titulů mistra republiky, dva mistra starého kontinentu a tři mistra světa. Lukáš Wolf je studentem Vysoké školy Masarykovy univerzity, obor čeština – tělocvik. A před mistrovstvím světa se stihl ještě stát evropským šampionem. Ovšem každý turnaj je jiný. „Fascinují ho zbraně, zejména meče, tak zvané katany. Boj s ruským soupeřem, jenž patří mezi úzkou špičku na světě, pro něj nezačal nejlépe. Prohrané první kolo postupně vyrovnával v následujícím a ve třetím. Na řadu tak přišlo prodloužení, se kterým jsem se ve finále světového šampionátu setkal vůbec poprvé,“ přiznává Šnédar. Také Iva Hanzlová, jež se bojovému mění věnuje pět let, měla velmi našlapanou kategorii. Při light contactu nejde o plnokontaktní formu tohoto sportu, je určeno většinou jen dívkám. Jde o technický sport, kde nejsou dovoleny tvrdé údery. Za úspěchy stojí pořádná dřina: pětkrát týdně trénink – zahřátí, protažení, nácvik technik, sparingu, fyzické přípravy, posilování, rehabilitace (sauna). Při těchto bojových uměních trpí především prsty, kotníky. „Jde o náročný sport, dochází k úbytku hmotnosti, formování těla i ducha. Letos byla Arena Team X Brno pověřena uskutečněním Moravského poháru, jednoho z klíčových turnajů pro získání reprezentačního trička. V prosinci potom pravidelně pořádáme Arena cup, turnaj určený pro začátečníky,“ uzavírá Miloš Šnédar.

bedna

Zdroj: Petr Podroužek

Share this

TOP NEWS

NEWCOMERS:
TUESDAY  and THURSDAY
at 7pm
SUMAVSKA TOWER 35

FB_IMG_1597988568322kids nábor 2020

JUNIORS 7-12 YERS OLD at 5pm.

Try martial arts and combat sport in Brno
English language is no barrier !!


*

LUKÁŠ " VLK" WOLF

FINALIST OF THE WORLD 2012
CZECH CHAMPION 2013 

DSC_9463
*

 MICHAL "PAVOUK" VACEK

K1 - CZECH CHAMPION 2012my 2 a pás
*
JAN  JUŘÍČEK
 PETR SMUTNÝ

CZECH CHAMPIONS MUAY THAI

DSC06506

2012 -81, -75kg
*

Success is not the key to happiness. Happiness is the key to success.
If you love what you are doing, you will be successful.

Schweitzer, Albert